IAAF’ın Küresel Koşu Günü etkinliği 24:1’in 2019 yılı lansmanı yapıldı. İki hafta sonra tüm dünyayı harekete çağıran 24:1 kapsamında tam bir gün boyunca 24 kentte sürecek aksiyonun bir durağı da İstanbul…

Türkiye Atletizm Federasyonu, IAAF’ın Küresel Koşu Günü etkinliği 24:1’in bir etabına 2 Haziran’da ev sahipliği yapacak. Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun tüm üyeleri arasından belirlediği 24 kentte 2 Haziran boyunca birer saatlik dilimlerle yapılacak olan 24:1 koşu etkinliği, koşabilen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor.

24’e 1’in anlamı: 24 ayrı kentte 1 millik koşu. 2 Haziran günü, Okyanusya’da dünyanın öbür ucundaki Fiji Adası’nda başlayacak olan etkinlik, oradan Avustralya’nın Melbourne kentine geçecek. Her saat Asya’nın önemli kentlerine uğradıktan sonra Gazze’de olacak; peşinden saat 12:00’de İstanbul ile Avrupa’ya geçiş yapacak. İstanbul’un hemen ardından Kopenhan harekete geçecek.

İstanbul etkinliği, 2 Haziran günü Beykoz’da olacak. Parkur ve etkinlik ayrıntılarını önümüzdeki iki hafta boyunca TAF’ın sosyal medya hesapları ve web sitesinden öğreneceksiniz.

Kayıtlar ücretsiz! Aşağıdaki bağlantıdan çabucak kaydolun ve yerinizi alın. Unutmayın! Yarışa iki haftadan az süre kaldı.

KAYIT İÇİN TIKLAYIN