TAF Başkanı Fatih Çintimar, kadınlarda ilk kez Türkiye’ye büyüklerde Avrupa Kulüpler Şampiyonluğu getiren ENKA Kulübü’nü kutladı.

Başkan Çintimar’ın ENKA Kulübü Başkanı Alparslan Tansuğ’a gönderdiği mesajı şöyle:

İspanya’da 25-26 Mayıs tarihlerinde yapılan ve kıtanın önde gelen kulüplerinin mücadele ettiği Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda (ECCC) atletizmin lokomotif kulüplerinden ENKA Spor Kulübü’nün elde etmiş olduğu başarı hepimizi gururlandırdı.

ENKA Spor Kulübü, 2016 ve 2018’de erkeklerde elde ettiği ECCC Avrupa Kulüpler Şampiyonluğu’nu bu kez kadınlarda yakalayarak çok önemli bir başarıya imza attı. Gelen bu şampiyonlukla birlikte ENKA, ECCC tarihinde hem erkekler, hem de kadınlar şampiyonluk kupası olan üçüncü atletizm kulübü olarak kayıtlara geçti.

Bu önemli başarıya yıllar süren disiplinli ve istikrarlı çalışmayla gelindi. Daha önce kadınlar ECCC yarışmalarında üç kez üçüncü, üç kez de ikinci olan ENKA, bu kez tüm rakiplerini geride bırakıp tarihi bir başarı elde etti. Kulübümüzü, atletlerimizi, antrenörlerimizi emeği geçenleri tebrik ediyor, başarıların artarak devam etmesini diliyorum.

Yıllardır atletizme gönülden destek veren ve Milli Takımlarımız’ı yıldız isimlerle sürekli destekleyen Avrupa şampiyonu ENKA Spor Kulübü’nün Başkanı Sayın Alpaslan Tansuğ’a ve yönetim kuruluna tebriklerimi sunuyor, tüm atletizm camiasına şampiyonluğun hayırlı olmasını diliyorum.