IAAF patronajında Türkiye Atletizm Federasyonu ve Beykoz Belediyesi’nin birlikte düzenlediği IAAF run 24:1 mil yarışı, 2 Haziran Pazar günü yapıldı.

Türkiye rekortmeni atlet Halil Akkaş’ın şehir kaptanlığında bir araya gelen İstanbullu atletizmseverler, Beykoz Belediyesi önündeki IAAF run 24:1 yarışında koştu. 300’e yakın sporseverin katıldığı yarış, dünyada bir gün içinde IAAF kontrolünde yapılan 24 yarış arasındaydı. 1 mil (1609 metre) uzunluğundaki mücadelenin startı Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve TAF Başkan Vekili Yasin Taş tarafından verildi.

Yarış öncesi ve sonrasındaki etkinliklerde Halil Akkaş ile birlikte eski milli atlet Sema Aydemir de atletizmseverlerle bir araya gelip imza dağıttılar.

Yarış sonrasında ödül töreninde birincilere 1500, ikincilere 1000, üçüncülere de 750 olmak üzere toplam 6500 lira para ödülü Beykoz Belediyesi tarafından verildi.

İstanbul’da saat 12-13 arasındaki etkinlik, IAAF tarafından da dünyanın dört bir yanında parkurda olan insanlarca paylaşıldı. TAF TV, yarışmayı ve etkinlikleri Youtube üzerinden canlı yayınlarken, alandaki katılımcılar sosyal medyada yüzlerce paylaşım yaptı.