Ülke TV sponsorluğunda Spor & Spor dergisinin organize ettiği Sporun Devleri 2019 Ödül Töreni, Ankara’da yapıldı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katıldığı Sporun Devleri Ödül Töreni, bir çok ünlü simayı bir araya getirdi. Törende dünya ve Avrupa şampiyonu milli sprinter Ramil Guliyev’e verilen ödülü, TAF Başkan Vekili Yasin Taş teslim aldı.

Elmas Lig mücadelesi için yurtdışında olan Ramil Guliyev geceye katılamazken, gönderdiği mesajda kendisine bu ödülü layık görenlere teşekkürlerini iletti. TAF Başkanı Vekili Yasin Taş, Ramil’in bu yıl unvanını korumak için çok yoğun çalıştığını ve Doha’da yeniden kürsünün zirvesinde olmak arzusunda olduğunu belirtti.

Törende bir konuşma yapan Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise, yapılan yatırımların önemine değinirken, “Avrupa’da 20 milyon gençle en genç nüfusa sahip ülkeyiz. Gençlerimiz bizler için önemli. Sporu tabana yaymak gibi ve ülkemizin spor kültürü açısından gelişmesini tamamlama amacımız var. Son 17 yılda yapılan yatırımlar dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle karşılaştırıldığında devrim niteliğinde…” ifadelerini kullandı.