Bursa Atıcılar Pisti, atletizmde yılın en önemli organizasyonu olan Süper Lig’in ilk kademesine ev sahipliği yapacak. 

Atletizmde yurt içinde en üst düzeydeki yarışma olan Turkcell Süper Lig’in 2019 sezonu ilk kademe müsabakaları 19-20 Haziran günlerinde Bursa’da yapılacak. Sekizer takımın katıldığı ligde bir çok önemli yıldız isim kulüpleri için yarışacak.

2019 sezonunda ligde yarışacak takımlar şöyle:

KADINLAR: ENKA, Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursa BŞB, Ankara BŞB, Mersin Amatör Atletizm, Mardin Atletizm, İzmir Gaziemir Belediyespor

ERKEKLER: Fenerbahçe, ENKA, Galatasaray, İstanbul BŞB, Ankara BŞB EGO Spor, Jandarmagücü, Mardin Atletizm, Adana Seyhan Belediyespor

İki gün sürecek ve TAF TV’den canlı yayınlanacak olan yarışmalarda uluslararası yıldız statüsünde atletler yarışacak. Fenerbahçe formasıyla Dünya ve Avrupa şampiyonu Ramil Guliyev, dünya beşincisi Eda Tuğsuz, 100 metre 2017 Dünya U18 şampiyonu Mizgin Ay, eski dünya dördüncüsü Kenyalı Ferguson Rotich, ENKA formasıyla Olimpiyat üçüncüsü Yasmani Copello, gülle rekortmeni Emel Dereli, Avrupa ve dünya madalyalı Polonyalı 400’cü Malgorszata Holub, eski Avrupa şampiyonu sprinter Ivet Lalova-Collio gibi atletler mücadele verecek.

Takımların ilk kademede topladığı puanlar ikinci kademeye de taşınacağı için, ekiplerin elde ettiği her puan, hedefe ulaşma yolunda belirleyici olacak. Lig, Ankara’da Ağustos ayında yapılacak final etabıyla noktalanacak.