Eski Spor Bakanı ve milli atlet Yücel Seçkiner, Ankara’da 83 yaşında hayatını kaybetti.

Türk sporuna önemli hizmetlerde bulunan, eski milli atletlerden ve 55. dönem hükümetinde Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yürüten Yücel Seçkiner, Ankara’da vefat etti. 83 yaşındaki Seçkiner, 1960’larda sprint branşlarında milli formayı giymiş ve uzun yıllar sporun içinde bulunmuştu. Bakanlık dışında Güreş Federasyonu Başkanlığı, Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu Başkanlığı gibi görevleri de üstlenen Seçkiner, bir süredir solunum yetmezliği tedavisi görüyordu.

Yücel Seçkiner’in vefatı üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu bir taziye mesajı yayınladı. Kasapoğlu, mesajında “Eski spor bakanlarımızdan Yücel Seçkiner’in tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı’nın yanı sıra, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ve KYK Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunarak bakanlığımızın hemen hemen her biriminde görev yapan merhum Yücel Seçkiner’e  Allah’tan rahmet; Ailesi, sevenleri ve tüm spor camiasına başsağlığı dilerim. Aynı zamanda milli bir sporcu olan ve pek çok branşta hakemlik ve antrenörlük yapan merhum Yücel Seçkiner’in Türk Sporu’na yaptığı hizmetler unutulmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Seçkiner’in vefatıyla ilgili TAF Başkanı Fatih Çintimar da, uzun yıllar atletizm sporuyla uğraşan eski milli atletin hizmetlerinin minnetle hatırlanacağını söyleyerek merhuma Allah’tan rahmet diledi.

Yücel Seçkiner, 26 Haziran Çarşamba günü Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan (1. kapı girişi) Güreş Vakfı Şehitliği’nde defnedilecektir.