15 Temmuz hain darbe girişimin bertaraf edilişinin 3. yıldönümünde Türk Milleti’nin Milli Birlik ve Beraberlik Günü’nü kutluyoruz.

Türkiye Atletizm Federasyonu olarak aziz milletimizin 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü’nü kutluyoruz.

15 Temmuz dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, “15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına kasteden hainlerin planların suya düştüğü tarihi bir gündür. Bu tarihi günü coşkuyla idrak ederken, atletizm camiası olarak bu mücadelede canlarını siper ederek karşı koyan 15 Temmuz kahramanlarını rahmetle ve dualarımızla anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çintimar, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’de, Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) bünyesinde, askeri hiyerarşi dışında, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ/Paralel Devlet Yapılanması(PDY) kurucusu ve yöneticisi terörist başı Fetullah Gülen’in emir ve talimatlarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış terör örgütü mensupları ve onlara katılan bazı askeri unsurlarca silahlı darbe teşebbüsü gerçekleştirilmiştir.
Darbe teşebbüsü sırasında milletin vergilerinden maaş alan Fetullahçı Terör Örgütü üyesi ve onlarla beraber darbeye iştirak edenler; milletin vergileriyle alınmış savaş uçaklarını, helikopterleri, tankları ve zırhlı araçları kullanmışlar halkın üzerine bomba atmışlar, tanklarla insanları ezerek katletmişler, silahlarla doğrudan halka ateş etmişlerdir.
Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM), Genelkurmay Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Gölbaşı Polis Özel Harekat Dairesi başta olmak üzere pek çok yer F-16 savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.
İstanbul’da boğaz köprüleri tanklarla trafiğe kapatılmış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü darbeciler tarafından kuşatılmıştır.
Cumhurbaşkanımız ve ailesinin bulunduğu Muğla Marmaris’teki otel, darbeci askerler tarafından basılmış; Sayın Cumhurbaşkanı ve ailesi 15 dakika önce otelden ayrılarak darbecilerden kurtulmuştur.
15 Temmuz Hain Darbe Teşebbüsü sırasında uçaklardan atılan bombalar, helikopterlerden açılan ateş ve doğrudan hedef gözetilerek silahlardan açılan ateşle 248 vatandaşımız şehit olmuş ve 2.194 yurttaşımız yaralanmıştır.
15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü sırasında Türk Milleti; Kurtuluş Savaşı yıllarında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün arkasında düşmana karşı kurtuluş, istiklal ve istikbal mücadelesi için nasıl birlik olmuş ve ölümüne mücadele etmişse aradan geçen yaklaşık yüz yıl sonra, bu kez de devletin başı ve Türk milletinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamının arkasında demokrasiyi, hukuku, milli iradeyi, anayasayı ve seçtiklerini korumak için bir araya gelmiş ölümüne mücadele etmiştir.
Devletimizin bütünlüğüne ve milli iradeye karşı gerçekleştirilen her türlü saldırı ve darbe girişiminin müsebbibi olan hain FETÖ mensuplarının, adalet karşısında en kısa sürede hak ettikleri karşılığı bulması amacıyla, hukukun üstünlüğünden, hak ve adalet ilkelerinden taviz verilmeden gereken yapılmaktadır ve yapılacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti ve Büyük Türk Milleti ilelebet payidar kalacaktır. Allah’ım Vatanımıza, Milletimize ve Devletimize zeval vermesin.
Kahraman 15 Temmuz Şehitlerimize Rabbim gani gani rahmet eylesin. Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ederek Büyük Türk Milletinin 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Gününü Kutluyorum.
15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmayacağız, Unutturmayacağız!