Dünyanın sayılı spor tesislerinden biri olan Antalya’daki Gloria Sports Arena’nın basketbol, voleybol ve atletizmde organize ettiği Gloria Cup’ın ikincisinin basın toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Gloria Sports Cup’ın Eylül ayında yapılacak ikinci organizasyonu için TSYD’nin Levent’teki tesislerinde gerçekleşen basın toplantısına çok sayıda gazeteci katıldı. Basın toplantısında konuşmacı olarak TAF Başkanı Fatih Çintimar ile birlikte Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Gloria Sports Arena CEO’su Elif Özdemir ve Smart Casual Event Genel Müdürü Mert Osman Can yer aldı.

Gloria Sports Arena’nın beş yıl önce kuruluş aşamasında kendisinin de yeni federasyon başkanı olduğunu hatırlatan Fatih Çintimar, bu süre içinde tesisin dünyanın en iyilerinden biri haline geldiğine bizzat şahitlik ettiğini söyledi. Çintimar, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederken, etkinlik kapsamındaki atletizm müsakaları hakkında bilgi verdi. Gloria Cup’ın Doha’daki Dünya Şampiyonası öncesi son hazırlık olduğunu belirkten TAF Başkanı, yarışmalarda 30’a yakın ülkeden dünya ve Avrupa şampiyonu isimlerin boy göstereceğini açıkladı.

Gloria Sports Arena’daki atletizm yarışmaları 10 branşta yapılacak. 16 Eylül’deki atletizm yarışmalarında Türkiye’den Ramil Guliyev, Yasmani Copello, Mizgin Ay, Eda Tuğsuz, Necati Er gibi isimlerin de aralarında olduğu bir çok önemli atlet mücadele verecek.