Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Avrupa U20 Şampiyon Kulüpler Kupası’nda çifte şampiyonluk elde eden Fenerbahçe Kulübü’ne bir tebrik mesajı gönderdi. 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a gönderilen mesajda TAF Başkanı Çintimar, sarı-lacivertli kulübün Türk atletizmindeki öneminin altını çizerken, yapılan yatırım ve desteklerden dolayı teşekkür etti.

Başkan Çintimar’ın mesajı şöyle:

Portekiz’de 21 Eylül 2019 günü yapılan Avrupa U20 Şampiyon Kulüpler Kupası’nda (ECCC U20) Türk sporunun en büyük kulüplerinden Fenerbahçe’nin elde etmiş olduğu başarı hepimizi gururlandırdı.

Fenerbahçe, daha önce defalarca ülkemizi temsil ettiği bu kupada hem erkeklerde hem de kadınlarda şampiyonluk kazanarak çifte birincilik elde etti. Daha önce 2014 yılında da bu kupada çift zafer elde eden Fenerbahçe, böylece alt yapıda ne kadar istikrarlı olduğunu gösterdi.

U20 yaş grubunda Avrupa’nın en iyilerini bir araya getiren kupada Sarı-lacivertli formayı giyen gençlerin büyük bölümünün aynı zamanda yıl içinde Milli Takımımız’ı da başarıdan başarıya koşturan ekipte yer alması, Fenerbahçe’nin Türk atletizmi için ne derece önemli olduğunu göstermektedir.

Erkeklerde üçüncü, kadınlarda ise altısı üst üste olmak üzere yedinci kez U20 Avrupa kulüpler şampiyonluk kupasını kazanan Fenerbahçe, bu yıl şubat ayı içinde krosta da Avrupa şampiyonluğu kazanmıştı. Son 10 yıl içinde kros ve pistte tam 27 kez Avrupa Kupası’nda kürsüde yer alan Fenerbahçe, bu anlamda atletizmde Avrupa’nın lider kulüplerinden biri haline gelmiştir. Atletizmin ülke çapındaki ilgi uyandırmasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün katkısı yadsınamaz derecede büyüktür.

Bu başarıların gelmesinde atletizme katkılarını esirgemeyen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç ve yönetim kurulu ile birlikte, takım için yoğun bir emek harcayan atletizm şubesine teşekkür ediyorum.

Gelecek yıllarda nice şampiyonluklara…

Saygılarımla,

Fatih ÇİNTİMAR
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı