Turkcell sponsorluğunda Çanakkale Tarihi Savaş Alanı’nda yapılan Gelibolu Maratonu’nda yine yüzlerce atletizm tutkunu bir aradaydı.

Atletizm Milli Takımı’nın ana sponsoru Turkcell’in 2015’ten bu yana desteklediği Türkiye’nin ilk tematik maraton yarışı Gelibolu Maratonu’nda beşinci yıl geride kaldı. Maraton, yarı maraton ve 10K kategorilerinde yapılan yarışta yine yüzlerce atletizmsever yarıştı. Bu kategorilere katılmayanlar da halk koşusunda yarış atmosferini tattı.

Maratonda erkekler birinciliğini 2:50:06’lık dereceyle Murat Kurtak alırken, kadınlarda Raziye Arabacı 3:52:36 ile birinci geldi. Yarı maratonda Ümit Er 1:19:58 koşarak ipi göğüslerken, kadınların birinciliğini Meryem Kılınç Gündoğdu 1:23:31 ile aldı. En yoğun katılımın olduğu 10K yarışında ise Ercan Savaşan 37:04 ile birinciliği alırken, Esra Sağlam da 43:46 ile kadınlar birinciliğine ulaştı.

Yarış bitiminde yapılan kupa seremonisiyle tamamlanan mücadelenin ardından ana kategori ve yaş grupları birincilerine ödülleri verildi.

Gelibolu Maratonunda Atletizm Federasyonunu Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Ulakçı  temsil etti

YARIŞ SONUÇLARI
MARATON / YARI MARATON / 10 KİLOMETRE