İç Anadolu’nun tarihi bölgesi Kapadokya’da yapılan Salomon Ultra Trail mücadelesinde iki günlük serüvenin ardından 2000’in üzerinde katılımcı finişe ulaştı.

Üç ayrı kategoride gerçekleşen ve dünyanın dört bir köşesinden arazi yarışmacılarının katıldığı Salomon Cappadocia Trail’de müthiş bir yarış daha geride kaldı. İki gün boyunca yapılan Ultra, Medium ve Short yarışlarında kıyasıya çekişme yaşanırken, Kapadokya’nın tarihi atmosferinde finişi bulmaya çalışan atletler yarış sonunda amaçlarına ulaşmanın keyfini çıkardı.

Türkiye’deki en geniş katılımlı arazi koşusu olma özelliğine sahip Salomon Cappadocia Ultra Trail’de bu yıl 119 kilometrelik en uzun yarış Ultra’yı Fransız Noel Yannick kazandı. Yarış kapsamında 63 kilometrelik medium trail ve 39 kilometrelik short trail rotaları da büyük ilgi gördü. Üç kategori toplamında 2000’den fazla katılımcı finişe ulaşma başarısı gösterdi.

 

Yarışmanın kapanış seremonisine katılan TAF Başkanı Fatih Çintimar, arazi koşularının son yıllarda hızla yükselen bir branş olduğunu ifade ederken, “Kapadokya’daki bu yarış da şu anda bu kategoride dünyada en iyi yarışmalardan biri… Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Salomon Ultra Trail’de tüm kategorilerde ilk üçe giren isimler şu şekilde:

ULTRA TRAIL ERKEKLER
1 – Noël Yannick, Fransa
2 – Stijn Van Lokeren, Belçika
3 – Juan Jose Larrocha, İspanya

ULTRA TRAIL KADINLAR
1 – Lou Clifton, Avustralya
2 – Teresa Nimes Pérez, İspanya
3 – Giulia Vinco, İtalya

MEDIUM TRAIL ERKEKLER
1 – İrem Can Ayaz, Türkiye
2 – Özgür Özdoğan, Türkiye
3 – Mikhail Nikonov, Rusya

MEDIUM TRAIL KADINLAR
1 – Manuela Soccol, Belçika
2 – Jo Meek, Britanya
3 – Eve Bugler, Britanya

SHORT TRAIL ERKEKLER
1 – Serhii Popov, Ukrayna
2 – Ahmet Arslan, Türkiye
3 – Thabang Madiba, Güney Afrika

SHORT TRAIL KADINLAR
1 – Olha Havlytska, Ukrayna
2 – Sofiya Porokhnavets, Ukrayna
3 – Aysel Aydın, Türkiye