Bursa’nın son dönemde yetiştirdiği genç atletizm yıldızları, kentteki sporseverlerle özel bir konferansta bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunda Bursa halkının karşısına çıkan genç milli atletler, keyifli anlar geçirdi. TAF Başkanı Fatih Çintimar’ın da katıldığı etkinlikte son iki yılda yaş gruplarında Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda Türkiye’yi başarıyla temsil eden ve madalyalar kazanan Berke Akçam, Esra Yılmaz ve Rümeysa Ökdem, hikayelerini hemşehrileriyle paylaştı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da yer aldığı konferansı, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü düzenledi. “Bursa Gençliği Sporun Yıldızlarıyla Buluşuyor” isimli etkinlik, Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleşti.

Bursalılar, Avrupa U20 Şampiyonası’nda 4×400 altın madalyası kazanan, EYOF’ta ise üçüncü olan Berke Akçam, 2018 Dünya U20 Şampiyonası’nda finalde yarışan Türkiye U20 rekortmeni Esra Yılmaz ve Balkan şampiyonu ve yüksek atlama Türkiye rekortmeni Rümeysa Ökdem’i salonda uzun süre alkışladılar.

Hayli kalabalık bir seyirci grubunun takip ettiği organizasyonda TAF Başkanı Fatih Çintimar, son dönemde çok ses getiren başarılara imza atan takımın sırrının oluşturdukları altyapı projesi olduğunu belirterek bu konuda salondakilere bilgi verdi.