Tunus Atletizm Federasyonu’nu temsilen Ankara’ya gelen iki yönetici, Türkiye Atletizm Federasyonu’nu ziyaret ederek ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüşmelerde bulundu.

Tunus Atletizm Federasyonu’ndan Mounir Ben Belgouit ve Khalid Triki, Ankara’da Türkiye Atletizm Federasyonu’nu ziyaret ettiler. TAF Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız ve Teknik Kurul üyesi Ahmet Ali Baş tarafından karşılanan iki misafir yönetici, geçtiğimiz yıl yapılan Sfax Yarı Maratonu’na Türkiye’den gelen atletler için TAF’a bir teşekkür plaketi sundular.

Aynı zamanda direktörü olduğu Sfax Yarı Maratonu için bu yıl da destek beklediklerini belirten Ben Belgouit, iki federasyon arasında ortak kamplar ve yarışmalar gibi çeşitli konularda işbirliği için önerilerde bulundu.

Tunuslu yöneticiler, ayrıca bu yıl ülkelerinde yapılması planlanan Masterler Akdeniz Atletizm Şampiyonası için de Türkiye’ye davette bulundular.

TAF Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız da, bir toplantı nedeniyle Ankara dışında bulunan Başkan Fatih Çintimar’a selamlarını ileteceğini belirtirken, ikili ilişkilerin geliştirilmesi için her türlü öneriye açık olduklarını vurguladı.