Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası adaylığının resmileşmesinin ardından İstanbul’daki European Athletics heyeti, salonda incelemede bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılına denk gelen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nı düzenlenemek için aday olan Türkiye Atletizm Federasyonu, bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Adaylık başvurusu kapsamında EA’dan (European Athletics) gelen bir teknik değerlendirme heyeti, şampiyonanın yapılacağı Ataköy Atletizm Salonu’nda incelemelerde bulundu.

TAF Başkan Vekili Yasin Taş ve Genel Sekreter Fahrettin Yıldız ile birlikte salonun ve organizasyonun teknik görevlilerinin de yer aldığı incelemede, EA heyeti notlar alıp, bazı konularda taleplerde bulundu. Yetkililer, salonun daha önce dünya şampiyonası düzenlediği için pek çok noktada organizasyona hazır göründüğünü, sadece birkaç rötuşa ihtiyaç duyulabileceğini ifade ettiler.

Avrupa Atletizm Birliği’nin 2023 Avrupa Salon Şampiyonası ev sahipliği ile ilgili kararını önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde açıklaması bekleniyor.