Türkiye Atletizm Federasyonu’nun yakın çalışma yaptığı federasyonlardan Ukrayna Atletizm Federasyonu’nun en üst düzey üç ismi, İstanbul’da Turkcell ve TAF ile bir araya geldi.

Ukrayna Atletizm Federasyonu’nun talebi üzerine, 2020 ve 2024 Olimpiyat dönemine odaklanan bir çalışma planlamak için Türkiye ile Ukrayna arasında yapılan toplantı İstanbul’da gerçekleştirildi. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ukrayna Atletizm Federasyonu Başkanı Ihor Hotsul ile Türkiye Atletizm Milli Takımlar Ana Sponsoru Turkcell’in Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar’ın katıldığı yemekte iki ülke arasındaki güçlü işbirliğinin güçlendirilmesi yolunda adımlar atıldı.

Hali hazırda Ukrayna ile çok yakın çalışma yaptıklarını vuırgulayan TAF Başkanı Çintimar, “Ukraynalı dostlarımızı burada ağırlamaktan mutluyuz. Artık Balkan Atletizm Birliği’nde de birlikte çalıştığımız Ukrayna ile Olimpik hazırlık sürecinde ortak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda Ukrayna adına Başkan Ihor Hotsul ile birlikte Federasyon Genel Sekreteri Mikhaylo Medved ve Servis Dairesi Başkanı Natalya Burokhina da yer aldı.