Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Antalya’daki Olimpik hazırlık kampını Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ziyaret etti.

Antalya’da kamp yapan milli takım sporcularıyla kahvaltıda bir araya gelen Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, atletlerle yakından ilgilendi.

Murat Kocakaya, kahvaltı sonrasında yapılan toplantıda 2018 ve 2019 sezonunda özellikle U20 ve U23 kategorilerinde alınan başarılardan, hem bakanlık düzeyinde hem de kamuoyunda duyulan memnuniyeti dile getirdi.

Genel Müdür yardımcısı Kocakaya, yaş gruplarındaki üstün başarıların Olimpiyat oyunlarındaki, katılım, final ve madalya düzeyindeki başarılara da yansıyacağına inandığını belirtirken, “Bu yüzden olimpik hazırlık sürecindeki en önemli kamplardan birini ziyaret ettiğimi söyleyebilirim” dedi.

Olimpiyat oyunları gibi majör yarışmalarda kürsüye çıkan sporcuların elde edeceği imkanlardan bahseden Genel Müdür Yardımcısı, branştaki başarıların gelecek nesiller için de imkanlarını arttıracağının altını çizdi. Kocakaya, Olimpik hazırlıkta sporcuları başarıya ulaştıracak her türlü taleplerin Bakanlık olarak değerlendirilerek gerçekleştirildiğini anlattı.

Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, sıcak bir sohbet havasında geçen toplantı sonrasında diğer spor branşlarının Antalya kamplarını ziyaret etmek için otelden ayrıldı.