Dünya Atletizm Federasyonu World Athletics, web sitesinde yayımladığı Avrupa Kros Şampiyonası analizinde milli atlet Yasemin Can’dan övgüyle bahsetti.

Avrupa Kros Şampiyonası’nda dördüncü kez zirveye çıkan milli atlet Yasemin Can, atletizm çevrelerinden büyük övgü aldı. 22 yaşındaki Can’ın Lizbon’da gelen zaferini manşete çıkaran World Athletics, Avrupa Kros Şampiyonası analizini Yasemin’in fotoğrafıyla paylaştı.

Cathal Dennehy imzalı haber-analizde, Yasemin Can’ın üstünlüğünü daha yarışın ilk turunda rakiplerine kabul ettirdiği ve en önemli rakibi Norveçli Grovdal’ı bile ilk turun sonunda önemli bir farkla safdışı ettiği vurgulandı. Habere Yasemin’in yarış sonrasındaki “Parkur biraz inişli çıkışlıydı ama benim için sorun olmadı, çünkü benzer bir yerden geliyorum” ifadelerine yer verilirken, milli atletin kolayca dördüncü zaferine gittiği yazıldı.

Yasemin Can, 8 Aralık Pazar günü yapılan şampiyonanın tarihinde elit kadınlar mücadelesini kazanarak bu disiplinde üst üste dört altın alan ilk kadın atlet olmuştu.