Avrupa Kros Şampiyonası’nda podyuma çıkan üç milli atlet, TAF Başkan Fatih Çintimar ile birlikte basının sorularını yanıtladı.

Portekiz’deki Avrupa Kros Şampiyonası’ndan üç madalya ile dönen Türkiye Milli Takımı, İstanbul’daki basın toplantısında medyanın karşısına çıktı. Şampiyonada bir altın, iki gümüş madalya elde eden Türkiye Milli Takımı, madalya sıralamasında ilk dört içinde yer aldı.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, Mesafeler Koordinatörü eski milli atlet Halil Akkaş, Avrupa Kros şampiyonu Yasemin Can, Avrupa ikincisi Ayetullah Aslanhan ve Aras Kaya’nın yer aldığı basın toplantısında şampiyonayla ilgili bilgiler basına aktarıldı.

Başkan Çintimar, Avrupa Kros Şampiyonası’nda genç bir kadroyla mücadele ettiklerini belirtirken, gelen üç madalya dışında iki de dördüncülük elde ettiklerini vurguladı. Çintimar, sezonu bu madalyalarla kapattıktan sonra artık yeni sezona odaklandıklarını ve Olimpiyat hazırlıklarına hız vereceklerini belirtti.

Milli atletlerden Yasemin Can, yaşadığı sakatlık sonrasında dördüncü Avrupa şampiyonluğunu kazanmanın özgüvenini kazanması açısından önemli olduğunu söyledi. Can, kendilerine destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu ve  sponsor Turkcell’e teşekkür etti.

U20 Avrupa ikincisi Ayetullah Aslanhan ve büyüklerde gümüş madalya alan Aras Kaya da, yılı kürsüde tamamladıkları için mutlu olduklarını belirtirken, çalışmalarının Tokyo için devam edeceğini vurguladılar.