Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı, Ankara’da tamamlandı.

Ankara Green Park Hotel’de beş gün süren Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı, Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun kapanış konuşmasıyla noktalandı. Konuşmasında “Önce yol arkadaşı, sonra yol” sözünü hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “Sizler gibi yol arkadaşı herkese nasip olmaz. Bu vesileyle bu güzel tabloda, emeğe, alın teri döken tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güzel bir sunumla 2019 yılını tüm yönleriyle aktardığını dile getiren Spor Bakanı Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri kabul etti. Bilgi arz ettik. Hem kendilerini hem meclisimizi sonuçlarla ilgili ve sonraki süreçle ilgili de bilgilendireceğiz. Amacımız, bu ülkenin tüm imkanlarını ve en büyük imkanı, varlığı olan gençlerimizi, yarınlara çok daha güçlü hazırlamak” diye konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası”nı gündemine alacağını belirten Bakan Kasapoğlu, “Bundan sonraki süreçte sistem anlayışıyla, profesyonellik anlayışıyla gerek kulüplerde gerek federasyonlarda hesap verebilir, şeffaf, liyakat bazlı bir yönetim anlayışıyla bu çıtayı daha yükseklere taşıyacağız” diye konuştu.

Tesis eksiklerinin hızla giderileceğini dile getiren Spor Bakanı Kasapoğlu, “İnsan odaklı spor politikamızı insana yatırımı bundan sonra daha çok gündeme alacağız. Bunun için kulüplerimiz, federasyonlarımız, spor camiamızın her ferdi bizler için çok önemli. Üretilecek her proje, gelecek her öneri bizler için çok anlamlı. İtirazlarınız ve eleştirileriniz çok kıymetli. Nitelikli, güçlü yarınların küresel rekabet dünyasında çok daha anlamlı bir şekilde ülkemizi temsil edecek gençleri yetiştirmek hepimizin sorumluluğu ve boynumuzun borcu. Bu anlamlı görevi taşımak herkese nasip olmaz” değerlendirmesinde bulundu.