Türkiye’nin ev sahipliğinde dördüncüsü gerçekleşecek olan Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası 9 Şubat Pazar günü yapılacak.

İlki 2017’de İstanbul’da yapılan Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nın dördüncüsü 9 Şubat 2020 Pazar günü Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılacak. ABAF’a üye ülkelerin 20 yaş altı milli takımlarının yarışacağı şampiyonada ön bildirimde bulunan Türkiye ile blrlikte toplam 18 takım yarışacak.

Tek günlük programla yapılan Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda şu ülkeler temsil edilecek:

Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs RK, Yunanistan, İsrail, Kosova, Moldova, Makedonya, Karadağ, Romanya, Slovenya, Sırbistan, Ukrayna ve ev sahibi Türkiye.

İstanbul’daki kampta yarışma saatini bekleyen Milli Takım hazırlıklarını sürdüyor. Daha önceki üç Balkan U20 Şampiyonası’nda 13 altın, 20 gümüş, 19 bronz olmak üzere toplam 52 madalya elde eden Türkiye, 2020 Balkan U20 Salon’da şu kadroyla yarışacak:

ERKEKLER
60m: Umut Uysal, Berk Deniz Çelen
400m: Berke Akçam, Oğuzhan Kaya
800m: Berkan Ceylan, Muzaffer Altıntaş
1500m: Mehmet Eren Cantürk, Hakan Buğanlı
3000m: Devrim Kazan, Enbiya Yazıcı
60m engelli: Emre Derya, Serhat Bulut
Yüksek atlama: Bedirhan Alpagu, Orhan Baştürk
Sırıkla atlama:  Yunus Emre Kızıl, Lütfü Atalay
Uzun atlama: Ali Çolak, Yunus Emre Gümüş
Üç adım atlama: Onur Çaparoğlu, Davut Kargı
Gülle atma: Melih Yersel, Savaş Parlak
4x400m: Kubilay Ençü, Emirhan Koş, Gökdeniz Göçmen, Emirhan Çiftçi, Mehmet Çelik

KADINLAR
60m: Simay Özçiftçi, Zülha Armutçu
400m: Zeynep Kuran, Zehra Oral
800m: Nevin İnce, Nazire Güleç
1500m: Şevval Özdoğan, Tuğba Akdoğan
3000m: Dilek Öztürk, Ezgi Kaya
60m engelli: Yaren Yıldırım, Cansu Nimet Sayın
Yüksek atlama: Senanur Akgün, Doğa Olga Özbaki
Sırıkla atlama: Sümeyye Kınar, Sude Elif Serdar
Uzun atlama: Yasemin Zehra Börekçi, Yağmur Menteş
Üç adım atlama: Ela Alina Atam, Gizem Akgöz
Gülle atma: Pınar Akyol, Büşra Hatun Ekinci
4x400m: Ezgi Kol, Zehra Oral, Sudenaz Kazanççı, Zeynep Kuran

Yarışma programı