Bölgemizin büyüklerdeki en önemli salon yarışması olan Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nın 25’incisi İstanbul’da 15 Şubat Cumartesi günü yapılacak.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 25’inci Balkan Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası, Ataköy’de 20 ABAF üyesi ve iki misafir kafilenin katılımıyla yapılacak. Çeyrek yüzyıllık tarihinde en geniş katılımın sağlandığı Balkan Salon’da Milli Takım erkeklerde 25, kadınlarda 24 olmak üzere toplam 49 sporcuyla yarışacak.

Bu yıl Çin’de yapılacak olan Dünya Salon’un iptal edilmesiyle misafir takımlar da İstanbul’a güçlü kadrolarıyla gelecekler. Organizasyonda daha önce Balkan Salon şampiyonluğu yaşayan 37 atlet yarışacak.

Tek gün sürecek ve toplam 24 branşta şampiyonun belirleneceği Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda şu ülkeler yer alacak:

Arnavutluk, Ermenistan, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kıbrıs RK, Gürcistan, Yunanistan, İsrail, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Sırbistan, San Marino, Slovenya, Türkiye ve Ukrayna.

Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda ayrıca Kırgızistan ve Özbekistan takımları da misafir ekip statüsünde yarışacak.

Balkan Salon’da yarışacak olan Türk Milli Takımı ise şu isimlerden oluşuyor:

ERKEKLER
60m: Umut Uysal, Kayhan Özer
400m: Batuhan Altıntaş, Oğuz Akgül
800m: Murat Yalçınkaya, Sercan Basım
1500m: Ramazan Özdemir, Abdullah Özdemir
3000m: Süleyman Bekmezci, Alper Demir
60m engelli: Mikdat Sevler, Furkan Aktaş
Yüksek atlama: Alperen Acet, Metin Doğu
Uzun atlama: Muammer Demir, Emre Dalkıran
Sırıkla atlama: İlkay Aydemir, Ersu Şaşma
Üç adım atlama: Mert Çiçek, Musa Tüzen
Gülle atma: Murat Gündüz
4x400m: Berke Akçam, Akın Özyürek, Oğuzhan Kaya, Mahsum Korkmaz
KADINLAR
60m: Mizgin Ay, Burcu Erdemir
400m: Emel Şanlı-Kırçın, Derya Yıldırım
800m: Damla Çelik, Tuğba Toptaş
1500m: Burcu Subatan, Rahime Tekin
3000m: Yayla Kılıç, Fatma Arık
60m engelli: Özge Soylu, Şevval Ayaz
Yüksek atlama: Kadriye Aydın, Buse Savaşkan
Uzun atlama: Tuğba Danışmaz, Ecem Çalağan
Sırıkla atlama: Büşra Pekşirin, Buse Arıkazan
Üç adım atlama: Esra Yılmaz, Beyza Tilki
Gülle atma: Sinem Yıldırım, Emel Dereli
4x400m: Zehra Oral, Derya Yıldırım, Zeynep Kuran, Emel Şanlı-Kırçın

BALKAN SALON YARIŞMA PROGRAMI