Türkiye’nin güçlü bir takımla zirve mücadelesi yapacağı Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda 21 ABAF üyesinin tamamı ve iki misafir ülke yarışacak. 

Ataköy Atletizm Salonu’nda 15 Şubat’ta yapılacak olan Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, 21 ABAF üyesinin tamamının katılımıyla gerçekleştirilecek. Organizasyonda yeni üye Avusturya ilk kez yarışacak. Balkan Salon’da Asya’dan gelen Özbekistan ve Kırgızistan’ın da katılımıyla birlikte tam 23 ülke boy gösterecek.

Tek günlük Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, bu yıl 25’inci kez yapılıyor. 1994’te Yunanistan’da başlayan şampiyona, 2012’den itibaren bir yıl (2017) hariç sürekli olarak İstanbul’da düzenlendi.

Bu yılki şampiyonada 49 atletle yarışacak olan Milli Takım, madalya sıralamasında yine iddialı. Son yıllarda sürekli olarak Balkan Salon’u zirvede tamamlayan Türkiye, bu yıl da Ukrayna, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan gibi güçlü rakiplerinin arasında zirveyi kovalayacak.

Şampiyonanın teknik toplantısında konuşan TAF Başkanı ve Balkan Atletizm Birliği (ABAF) Asbaşkanı Fatih Çintimar, misafirleri İstanbul’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtirken, Dünya Salon’un ertelenmesi sonrasında Balkan Salon’un bu yılın dünyada en geniş katılımlı şampiyonası haline dönüştüğünü söyledi.

15 Şubat günü 14:00 ila 19:30 arasındaki yarışmalar, TAF TV’den canlı olarak yayınlanacak.

START LİSTELERİ
ERKEKLER / KADINLAR
YARIŞMA PROGRAMI