Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İstanbul Indoor Cup basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Çintimar, İstanbul’un dünya sporunda bir marka olduğunu ifade etti.

İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda 16 Şubat Pazar günü yapılacak olan İstanbul Cup Salon Atletizm Kupası’nın basın toplantısı gerçekleştirildi. TAF Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ve milli atletler Mehmet Çelik ile Emel Şanlı-Kırçın’ın katıldığı toplantıda organizasyonla ilgili bilgiler paylaşıldı.

Toplantının açılışında konuşan TAF Başkanı Çintimar, 2023 Avrupa Salon’da ev sahipliğine aday olan İstanbul’un güvenli bir kent olarak dünya atletizminin de gözdesi haline geldiğini söyledi. Çintimar, “Çin’deki Dünya Salon Şampiyonası’nın ertelenmesiyle bu yıl takvimde boşluk oluştu ve bir çok ünlü atlet Olimpiyat kotası veren bu yarışa başvurdu. Atletlerimiz için de büyük bir fırsat olan İstanbul Cup’ta Spor İstanbul ve diğer paydaşlarımızla birlikte yine güzel bir organizasyona imza atacağız” dedi.

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ise atletizmin sporun için rekabetin en yoğun yaşandığı branşlardan biri olduğunu vurgulayarak, Spor İstanbul olarak atletizme özel ilgi gösterdiklerini söyledi. Onur, yıl içinde bir maraton, iki yarı maraton, 10 da kısa mesafeli yol koşusu düzenlediklerini belirtti.

Toplantıda görüşlerini açıklayan milli atletlerden Mehmet Çelik, Kenya’da iki ay süren kampın ardından geldiği İstanbul’da salondaki ilk yarışını pazar günü koşacağını anımsatarak, hedefinin yıl içinde Olimpiyat barajını geçmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 10 yıldır milli takımda forma giyen Emel Şanlı-Kırçın ise salonda 400 metrede en iyi derecesini bu kış yaptığını hatırlatırken, asıl hedefinin açık sahada 400 metre engelli branşında Tokyo vizesini almak olduğunu söyledi.

27 ülkeden 138 atletin katılacağı EA Permit yarışı İstanbul Indoor Cup’ta 12 branşta yarış yapılacak. Atletizmseverler, müsabakaları Pazar günü 15:00’ten itibaren Ataköy Salonu’nda ücretsiz olarak izleyebilecekler.

TV HABERİ İÇİN HD GÖRÜNTÜ – WETRANSFER LİNKİ

TOPLANTININ TAM KAYDI (TAF TV YOUTUBE)

5. İSTANBUL CUP SALON YARIŞMASI YARIŞMA PROGRAMI