Mersin’de 22-23 Şubat günlerinde yapılacak 19’uncu Seyfi Alanya Atmalar Kupası’nda 28 bölgeden gelen 311 atlet yarışacak.

Atletizmde açık saha sezonunun ilk ulusal yarışması olan 19. Seyfi Alanya Atmalar Kupası, Mersin’de yapılacak. Kentin atletizmle özdeşleşen eski il temsilcisi Seyfi Alanya’nın anısına yapılan müsabakalarda U16, U18, U20 ve büyükler kategorilerinde yarışma gerçekleştirilecek.

Yarışma, aynı zamanda U18 yaş grubunda düzenlenen Atmalar Ligi’nin ilk kademesini oluşturuyor. Atmalar Ligi’ne erkeklerde İzmir Büyükşehir, İstanbul BBSK, Bursa Osmangazi Bld, Bursagücü Spor, Fenerbahçe ve Şırnak İdil Omerka Spor; kadınlarda ise İzmir Büyükşehir Bld, Bursa Büyükşehir Bld, Eskişehir Büyükşehir Bld, Fenerbahçe ve Sakarya Büyükşehir Bld takımları katılıyor.

Seyfi Alanya Kupası’nda büyüklerde ve yaş gruplarında Türkiye rekorunu elinde tutan Emel Dereli, Hüseyin Atıcı, Eşref Apak, Özlem Becerek, Emin Öncel, Burak Dertli, Alperen Karahan, Tuğçe Şahutoğlu, Münevver Hancı gibi isimlerin yanı sıra EYOF şampiyonu gülleci Pınar Akyol da yarışacak.

2020 SEYFİ ALANYA KUPASI KATILIM LİSTESİ

Seyfi Alanya Kupası’nda geride kalan 18 yılın ardından oluşan şampiyona rekorları listesi şöyle: