TAF Çocuk Atletizmi’nde Diyarbakır’daki büyük şölenin ardından bu kez durak Malatya. 11 Mart günü Malatya Merkez Spor Salonu’nda 7-12 yaş arası çocuklara yönelik etkinliğe ünlü atletler katılacak. 

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yapılacak olan TAF Çocuk Atletizmi şenliği, 11 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek. 7-12 yaş grubundaki yaklaşık 1000 çocuğun katılması beklenen organizasyonda yeni nesle atletizm ve spor sevgisinin aşılanması hedefleniyor. Etkinliğe Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TAF Başkanı Fatih Çintimar’ın da katılacağı açıklandı.

Organizasyonda TAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Halil Akkaş, uzun yıllar milli takımda birlikte mücadele ettiği arkadaşları eski milli atletler Birsen Bekgöz, Merve Aydın Filiz ve Pınar Saka ile birlikte Malatya’nın yetiştirdiği en önemli atletlerden biri olan yürüyüş Türkiye rekortmeni ve dünya beşincisi Salih Korkmaz, çocuklarla birlikte etkinlik içindeki oyunları oynayacaklar.

Etkinlik içinde doğru beslenme kliniği, beslenme ve fiziksel kapasiteye dair ölçümler ve Çocuk Atletizmi içinde bulunan eğlenceli atletizmi oyunları gibi bölümler bulunuyor.

Yaklaşık üç buçuk saat sürecek olan TAF Çocuk Atletizmi Malatya organizasyonu, Youtube üzerinden de canlı yayınanacak.