Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Japon Hükümeti arasında sağlanan Tokyo 2020’yi bir yıllık erteleme kararını olumlu karşılarken, “Her şeyin başı sağlık. Bizim için önemli olan atletlerimizin, milletimizin, insanların sağlığıdır. Virüsü yendikten sonra, Olimpiyatlarla ilgili mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi. 

Fatih Çintimar, Türkiye Atletizm Federasyonu olarak her koşulda en iyi hazırlık yapmak için programlandıklarını, ancak COVID-19 salgınının pek çok yerde olduğu gibi atletizmde de Tokyo hazırlıklarının olumsuz etkilendiğini söyledi.

Mayıs başına kadar yarışmalarını durdurduklarının altını çizen Çintimar, “Şu anda ne olacağı belirsiz. Biz elbette programlarımızı yapıyoruz. Ama öncelik korona virüsü ile mücadelede. Devletimiz ve Sağlık Bakanlığımız bu noktada çok büyük bir gayret gösteriyor, vatandaşlarımıza da büyük görevler düşüyor. İnşallah öncelikle bu virüsü def edeceğiz, sonrasında işimizi kaldığımız yerden sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Çintimar, erteleme kararının herkes için hayırlı olmasını dilerken, “Biz Türkiye Atletizm Federasyonu olarak, hedeflerimizden milim şaşmadan önümüzdeki yaza kadar terimizi akıtacağız ve hak ettiğimiz başarıları Tokyo’da yaşayacağız. Buna inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, atletizmde COVID-19 virüsü ile ilgili detayları çok yakından takip ettiklerini, takvim ve diğer idari kararlarla ilgili gelişme oldukça kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurdu.