TAF Başkanı Fatih Çintimar, beinSPORTS’a verdiği demeçte, “Bu zor süreçte sporcularımızın motivasyonunu yüksek tutmak en önemli hedefimiz, onlarla sürekli iletişim içindeyiz” dedi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, COVID-19 salgını nedeniyle bir çok organizasyonun iptal edildiği günlerde, atletlerin motivasyonunu kaybetmemesi için çalıştıklarını söyledi. Çintimar, “Atletlerimiz bizim değerlerimiz, bu zor günleri aştıktan sonra insanlarımıza moral aşılayacak olanlar yine onlar. Dolayısıyla biz de onların motivasyonunu ve moralini yüksek tutmak için çaba gösteriyoruz” dedi.

Çintimar, “Olimpik hazırlık kamplarında olan bir çok sporcumuz vardı. Hepsi şu anda Türkiye’de, farklı noktalardalar. Biz de onları her iki-üç günde bir arayarak moral veriyor ve ihtiyaçları anlamında destekliyoruz. Çünkü bu çocuklar bizim bayraklarımız. Salgın sonrasında Olimpiyat hedeflerinde eksilme olmaması için Gençlik ve Spor Bakanlığımız’ın birimleriyle koordineli biçimde çalışıyoruz” diye konuştu.