19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı dayanışma içinde evlerimizden kutlarken, 19 Mayıs 1919 Koşusu katılımcıları COVID-19 salgını döneminde ihtiyaç sahiplerine koşarak destek olmak için Türkiye’nin en büyük yardım kuruluşu Kızılay ve Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yapabilecekler.

19mayis1919kosusu.com web adresinde yer alan bağış butonlarına tıklandığında ilgili kampanyaların sayfalarına yönlendirildikten sonra dilenen tutarda bağış gerçekleştirilebilecek. Ayrıca Kızılay için 2868 SMS hattına BAĞIŞ yazarak, Biz Bize Yeteriz Türkiyem içinse 8119 SMS hattına KORONA yazarak 10 TL bağış yapılabiliyor.

Online ortamda gerçekleştirilecek olan bu koşular sayesinde, katılımcılar sosyal mesafelerini korurken, fiziksel anlamda bir arada olamasalar da 19 Mayıs coşkusunu yüzlerce kişiyle birlikte koşarak yaşayacaklar.

Milli kurtuluş mücadelemizin 101. yıldönümünde tüm Türkiye evinden de olsa koşmaya ve spor yapmaya davetli. 19 Mayıs 1919 Koşusu’na dair tüm detaylar ve merak edilen soruların cevapları https://19mayis1919kosusu.com/ adresinde yer alıyor.