19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, sokağa çıkma yasağına rağmen evlerden 1500’ün üzerinde katılımla coşku içinde kutlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun destek verdiği 19 Mayıs 1919 Dijital Koşusu’nda 19 saat süren maratona onlarca ünlü ismin yanında binlerce kişi katıldı. 12 farklı ülkeden katılımın olduğu etkinlikte internet üzerinden bir araya gelen koşucular, bulundukları mekanlardaki koşu bantlarında, evlerinin koridorlarında, bahçelerinde bu anlamlı koşuya iştirak ettiler.

Aynı zamanda bağış da yapan katılımcılar, sports TV ve internette TAF TV üzerinden yaklaşık 20 saat süren canlı yayınla heyecanlarını ve görüşlerini paylaştılar.

19 Mayıs 00:00’da koşmaya başlayan ultramaratoncu Aykut Çelikbaş ise, bu etkinliğin performansıyla öne çıkan ismi oldu. Çelikbaş, 19 saat 19 dakikalık koşusunu koşu bandında tamamlama başarısı gösterdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu olarak 19 Mayıs Bayramı’nı bu güzel etkinlikle birlikte kutlarken, bir kez daha herkesin bayramını tebrik ediyoruz.