Trabzon’da yapılan Spor Toto 1.Lig müsabakaları tamamlandı ve Süper Lig’e çıkan ekipleri belli oldu. Ligi erkeklerde Mardin Atletizm, kadınlarda ise İstanbul BBSK zirvede bitirdi.

Trabzon Söğütlü Atletizm Pisti’nde toplam 25 ekibin katıldığı Spor Toto 1.Lig mücadelesinin ardından 2021 sezonunda Süper Lig’de yarışacak ekipler belirlendi. Buna göre, erkeklerde li ilk iki sırada bitiren Mardin Atletizm ile Jandarmagücü, kadınlarda ise İstanbul BBSK ile Mardin Atletizm önümüzdeki yıl için üst lige çıkan takımlar oldular.

Kadınlarda 20 yarışmanın 14’ünü kürsüde tamamlayıp sekizini kazanan İstanbul BBSK, iki gün sonunda 164 puanla şampiyon olurken, Mardin Atletizm 134 puan topladı. İlk gün sonunda potada olan Samsun Atak Spor ise 122 puanla yarışmaları üçüncü olarak noktaladı.

Erkeklerde ise Mardin Atletizm, ilk gün üç, ikinci gün beş yarışmada birincilik elde etti. Mardin, toplamda 245,5 puan toplarken, bir yıl aradan sonra yeniden Süper Lig’e çıktı. Jandarmagücü ise ilk günü dördüncü tamamladıktan sonra, ikinci gündeki çıkışıyla ikinciliğe yükseldi ve Süper Lig biletini aldı. Yarışmaları Jandarmagücü 224, üçüncü sırada finiş gören Tokat Anadolu Gençlik ise 217 puanla bitirdi.

YARIŞMA SONUÇLARI
ERKEKLER / KADINLAR