20 Eylül Pazar günü koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’na katılacak elit atletler ile Türkiye Yarı Maraton Ligi katılımcılarına göğüs numaraları, zamanlama çipleri ve akreditasyon kartlarını içeren yarış kitleri aşağıda belirtilen günlerde ve belirtilen yerde teslim edilecektir.

Teslim tarih ve saatleri:
18 Eylül Cuma        10:00 – 17:00
19 Eylül Cumartesi  10:00 – 19:00

Teslimat adresi: Spor İstanbul Genel Müdürlüğü
(Fatih Spor Kompleksi yanı)
Kaleboyu Caddesi No:111, Fatih-İstanbul
(M1 metro hattında Topkapı-Ulubatlı durağı, İETT Ulubatlı durağı)

Türkiye Yarı Maraton Ligi Finali’nde yarışacak kulüplerin idarecileri ya da bir sporcuları, kulüplerinin verdiği yetki mektubu ile takım üyelerinin kitlerini teslim alabilirler.

Elit kaydı bulunmayan diğer tüm katılımcılara yarış kitleri, organizasyonun internet sitesindeki www.istanbulyarimaratonu.com/yari-maraton-21k-kosusu adresinde ilan edildiği şekilde rezervasyon sistemiyle 17-18-19 Eylül tarihlerinde Atatürk Kent Ormanı’ndan teslim edilecektir.

Yarışa katılan tüm elit atletler, Covid-19 önlemleri nedeniyle start alanında göğüs numaralarına göre düzenlenmiş bir sistemde mesafeli olarak dizileceklerdir. Göğüs numaraları katılımcıların kişisel en iyi derecelerine göre belirlenmiş olup, son sıradaki atletlerin çıkış verilmesinden yaklaşık sekiz saniye sonra start çizgisinden geçeceği hesaplanmaktadır.

Yarışmacılar start alanına kadar maskelerini takmak zorundadırlar. Start verildikten sonra birinci maske çıkartma alanı 20m, ikinci maske çıkartma alanı 200m metre ve üçüncü maske çıkartma alanı ise starttan 1km sonra yer alacaktır.

Parkurda su ve dinlenme istasyonları belli aralıklarla konuşlandırılacak olup, sular arasında en az bir metre mesafe olacak ve suyunu alan sporcu bu esnada başka bir su şişesine temas edemeyecektir.

Tüm yarışmacıların, kendilerinin sağlık ve güvenlikleri gözetilerek Türkiye Atletizm Federasyonu Özel Yarışmalar Uygulama Talimatı ve Spor İstanbul tarafından belirlenmiş önlemlere hassasiyetle uymaları rica olunur.

Elit atletler ve Yarı Maraton Ligi katılımcıları için yarış günü programı:

07:30   Elit atlet soyunma ve dinlenme çadırlarının açılması
08:20   Çağrı Odası girişlerinin başlaması
(Göğüs numaralarına göre hakemler tarafından yönlendirme yapılacaktır)
08:40   Start alanında belirlenen yerlerin alınmasının tamamlanması
08:45 Start
11:00   Madalya Töreni
11:30   Ödül ödeme formlarının imzalanması