Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı, 2020 yarışma sezonunda TOHM’ a ilk kez kayıt yaptıracak aday sporcuları belirleyecektir. 01.01.2020 – 20.09.2020 tarihleri arasında Atletizm Federasyonu Başkanlığı Faaliyet Programında yer alan yarışmalarda aşağıda belirtilen TOHM Baraj derecelerini geçen sporcuların Ön Kayıt Formunu doldurarak en geç 26.09.2020 tarihi saat: 18.00’ a kadar ([email protected]) adresine göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sporcu Yetiştirme Dairesi Başkanlığı TOHM Değerlendirme komisyonu, Ön kayıt formunu doldurarak müracaat eden aday sporcular arasından kontenjan dahilinde kriterlere uygun olan sporcuları belirleyecektir. 2020 yarışma dönemde yeni kayıt hakkı kazanan sporcuların listesi Türkiye Atletizm Federasyonu Resmi web sitesinde yayınlanacaktır. Federasyon resmi web sitesinde isimleri yayınlanan sporcular kesin kayıt için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri TOHM Koordinatörlüklerine başvuracaklardır.
2020 yarışma döneminde TOHM’a İlk kez kayıt yaptıracak sporcular ( 2000 – 2001 – 2002 – 2003 – 2004 – 2005 – 2006) doğumlular şeklinde belirlenmiştir. TOHM sporcu ve Antrenörlerin tercih edeceği ilde ikamet etme ve antrenman yapma zorunluluğu vardır.
TOHM Bulunan İller: Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Erzurum, İzmir, Kocaeli, Konya, Kayseri, Gaziantep, Mersin, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Sakarya olarak belirlenmiştir.
Halen TOHM’ de kayıtlı bulunan sporcuların TOHM’ de devam etmelerine karar verilmiştir. Ancak; 2021 kış sezonu salon yarışmaları ve Seyfi Alanya atmalar kupası yarışmaları bitiminde ara dönem sporcu giriş ve çıkışları kriterlere uygun olarak değerlendirilecektir. TOHM’ de kayıtlı bulunan tüm sporcuların kış sezonu yarışmalarına katılımı sağlanacaktır.

Ön kayıt formu ve katlık baraj dereceleri ektedir.

Ön kayıt formu

Kadınlar baraj dereceleri

Erkekler baraj dereceleri