Diyarbakır’da yapılan Türkiye Yürüyüş Ligi müsabakasında büyüklerde şampiyonluklar ENKA’nın oldu. Salih Korkmaz, 5000 metre pist yürüyüşte Türkiye rekorunu yeniledi. 

Diyarbakır’daki Türkiye Yürüyüş Ligi yarışmaları büyüklerde 5000 metre pist yürüyüş kategorisinde gerçekleştirildi. Müsabakalara büyük erkeklerde 4, büyük kadınlarda 5 kulüp girerken, iki şampiyonluğu da ENKA Spor elde etti. İstanbul ekbi, ayrıca kadınlarda U18 ve U20 kupalarını da kazandı.

Büyük erkeklerde Türkiye rekortmeni Salih Korkmaz (ENKA), 19:23.0’lık derecesiyle kendisine ait 19:30.79’luk eski rekoru kırarken, PTT’den Şahin Şenoduncu ikinci, ENKA’dan Abdülselam İmuk da üçüncü oldu. Kadınlarda ise Meryem Bekmez, 23:55.0 ile birinci gelirken, Kader Dost ikinci, Ayşe Tekdal da üçüncü sırayı aldı.

Yarışmalar sonunda büyük kadınlarda ENKA Spor birinci, PTT ikinci, Hatay Büyükşehir Belediyespor üçüncü oldu. Büyük erkeklerde ise ENKA’nın ardından PTT ikinci, Malatya Büyükşehir Belediyespor ise üçüncülüğü elde etti.

BATMAN’DAN DÖRT KÜRSÜ
Erkeklerde U18 şampiyonluğunu Batman Petrolspor, U20 şampiyonluğunu PTT kazanırken, kadınlarda hem U18, hem de U20 şampiyonlukları ENKA’nın oldu. Ligde Batman Petrolspor dört, Ankara PTT üç, İstanbul Kemah Spor da iki kupa kazanma başarısı gösterdi.

Yürüyüş Ligi’nde kategorilerinde ilk üç sırayı alan ekipler şöyle:
BÜYÜK ERKEKLER
1          ENKA SK
2          Ankara PTT
3          Malatya BŞB
U20 ERKEKLER
1          Ankara PTT
2          Malatya Gençlik
3          Batman Petrolspor
U18 ERKEKLER
1          Batman Petrolspor
2          İstanbul Kemah Spor
3          Adıyaman Tarım Spor
BÜYÜK KADINLAR
1          ENKA SK
2          Ankara PTT
3          Hatay BŞB
U20 KADINLAR
1          ENKA
2          Batman Petrolspor
U18 KADINLAR
1          ENKA
2          İstanbul Kemah Spor
3          Batman Petrolspor

SONUÇLAR
ERKEKLER / KADINLAR