Vodafone İstanbul Yarı Maratonu içinde gerçekleşetirilecek olan Yarı Maraton Ligi’nde kupalar sahibini bulacak.

20 Eylül Pazar günü koşulacak olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Türkiye’nin en iyilerini bir araya getiriyor. Polonya’daki Dünya Yarı Maraton Şampiyonası için seçme niteliği de taşıyan zorlu yarışta aynı zamanda ilk kademesi Trabzon’da yapılan Yarı Maraton Ligi’nin kupaları sahibini bulacak.

Yarı Maraton Ligi’nde erkeklerde İstanbul Beştelsiz, TSK Spor Gücü, Trabzonspor, Jandarmagücü ve İzmir Marla Atletizm Kulübü, kadınlarda ise Gaziemir Belediyespor yarışacak.

Covid-19 tedbirleri kapsamında yurtdışından atletin davet edilmediği, sadece Türkiye’de oturumu olan yabancı atletlerin yarıştığı İstanbul Yarı Maratonu’nda geçen ay Balkan Yarı Maraton’da kürsüye çıkan Yavuz Ağralı ve Murat Emektar ile birlikte, Mert Girmalegesse, Ömer Alkanoğlu, Üzeyir Söylemez, Aykut Taşdemir, Saffet Elkatmış, Mestan Turhan’ın da aralarında olduğu milli atletler yarışacak. Kadınlarda ise Esma Aydemir, Fadime Çelik, Özlem Kaya, Meryem Erdoğan, Fatma Demir, Emine Hatun Tuna-Mechaal start alacak isimler arasında bulunuyor.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda start alanı da pandemi nedeniyle özel olarak dizayn edildi. Buna göre, birer metre aralıklarla dokuz kişi aynı anda start alacak ve elit atletler sekiz sıra halinde parkura dahil olacak. Daha sonra diğer katılımcılar da beşer saniye arayla dört kişilik gruplar halinde start alacak.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kapsamında ilk kez sanal koşu da yapılacak. Tlefon aplikasyonları sayesinde yarışa kaydolan kişiler bulundukları yerde koşularını yapıp, sonuçlarını sisteme gönderebilecekler.

Yarışla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.