Medicana Sağlık Grubu’nun düzenlediği online “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life” etkinliği, organ bağışı konusundaki farkındalığı artırmayı hedefliyor.

2014 yılından itibaren büyük bir katılımcı kitlesi ile yapılan”Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life” etkinliği pandemi şartlarına uygun olarak dijital platforma taşındı. 30 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek yarışta organ bağışının önemine dikkat etmek isteyen çok sayıda katılımcı ile geleneksel Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life etkinliği devam edecek. 

Ülkemizde yirmi beş binden fazla hasta, organ bağışı için beklemekteyken yıllık organ bağışı sayısı binleri bulmuyor. Toplumun organ bağışı konusunda bilgilenmesini sağlamak, farkındalığını arttırmak için bu etkinlik büyük önem taşıyor.

Yarışa katılmak isteyen katılımcılar www.runforlife.com.tr sitesi üzerinden koşuya ücretsiz olarak kayıt olabilecekler. Dünyanın diğer ülkelerinden de bu anlamlı hedef için koşmak isteyen kişiler, kayıt yaptırıp koşabilecek. Katılımcılar; yarış öncesinde göğüs numarası, yarış tişörtü ve hijyen setinden oluşan yarış kitini Medicana Hastaneleri’nden 29-30 Ekim tarihlerinde  alabilecekler.

Sanal ortamda gerçekleşecek koşu için katılımcılar, 5 kilometrelik parkuru kendileri  belirleyecek ve belirledikleri parkurda 30 Ekim günü 00.00’dan 1 Kasım günü 23.59’a kadar istedikleri bir zaman diliminde koşabilecek. Yarış ölçümlerinde Strava adlı uygulama kullanılacak. Sonuçlar değerlendirilirken, sporcunun Strava aplikasyonu ile ölçülen süresi dikkate alınacak.

Koşuya katılan ve parkurunu tamamlayan tüm yarışmacılara online katılım sertifikası ve dijital madalya verilecek. Bunun yanı sıra dereceye giren sporcular,  Medicana Check-up paketi ve Decathlon hediye kartı kazanacak. Yarışmanın kesin sonuçları 4 Kasım günü saat 17.00’de açıklanacaktır.

Detaylı bilgi: www.runforlife.com.tr ve medicana.com.tr

Medicana Sağlık Grubunun organize ettiği farkındalık koşusu, çok sayıdaki destekçisi sayesinde her sene daha geniş kitlelere hitap ediyor. ‘Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız’ etkinliğinin destekçileri arasında; İstanbul Valiliği, Kızılay, Türkiye Atletizm Federasyonu, TV 100 Televizyonu, Türkök, Boston Scientific, Decathlon, Tofaş Basketbol Spor Kulübü, Bro-Event, MBA Okulları, Fenerbahçe Üniversitesi ve Büyükçekmece Basketbol Kulübü yer alıyor.