Atletizmde salon sezonuna bir aydan az bir süre kala hazırlıklar yoğunlaşırken, Antalya’daki üç ayrı kampta milli atletler hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu, Tokyo 2020 yolunda çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürürken, bir yandan Olimpik kadrodaki isimlerin yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Mevsim koşulları itibariyle atletlere olumlu bir ortam sağlayan Antalya’da sprint, yürüyüş, mesafe, atlama ve atma branşlarında atletler kamplarını sürdürüyor. Belek’te Ramil Guliyev’in de aralarında olduğu sprint ekibi çalışırken, Antalya merkezde ise diğer atletler günde ikişer idmanla yeni sezona hazırlanıyor.

Yeni sezona yoğun hazırlanan isimler arasında yer alan Avrupa ikincisi üç adımcı Tuğba Danışmaz, sezonu aralık ayının sonunda İstanbul’da açmayı planlıyor. 21 yaşındaki başarılı atlet, sezonun en iyi dereceleriyle zirvede tamamladığı 2020’nin ardından önümüzdeki yıl oldukça yakın göründüğü Olimpiyat barajı için yoğun bir tempoda hazırlıklarını sürdürüyor.

Geçen ay Gdynia’da Dünya Yarı Maraton’da yarışan Esma Aydemir ve başarılı maratoncu Fadime Suna-Çelik ise, 1 Aralık’ta yeniden açılacak olan maraton kota alma sürecinde Tokyo biletini almak için güç depoluyor. İki mesafe yıldızı, yeni yılın ilk yarısında koşacakları maratonda Tokyo’ya gidebilmek için barajı geçmeye odaklanmış durumda…

Daha önce barajı geçen üç adımcı Necati Er, yürüyüşçü Salih Korkmaz gibi isimler ise yeni sezona daha güçlü girebilmek için Antalya’da hazırlıklarını sürdürüyor.

Devam eden kamplarda ayrıca Avrupa madalyalı iki başarılı atıcı Özlem Becerek ve Pınar Akyol, Tokyo kotası için çalışan 4×400 takımının kadrosu, yürüyüşte Evin Demir, Şahin Şenoduncu ve Mert Atlı gibi kota kovalayan isimler bulunuyor.