Ankara’da 1936 yılından bugüne düzenlenen 27 Aralık Büyük Atatürk Koşusu bu yıl pandemi kuralları nedeniyle temsili olarak gerçekleştirilecek.

Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda Ankara Valiliği, 27 Aralık Büyük Atatürk Koşusu’nun bu yıl için kamu sağlığını göz önüne alarak temsili olarak yapılmasını tavsiye etti. Türkiye Atletizm Federasyonu atletizminin en önemli geleneklerinden biri olan bu koşunun simgesel anlamını öne çıkarak Valilik nezdinde yapmış olduğu girişimlerle 10’ar kişilik erkekler ve kadınlar grubuyla yarışın koşulmasına müsaade edildi. Ankara Valiliği’nin oluruyla bu yıla mahsus olmak üzere 27 Aralık 2020 Pazar günü bu koşunun 10 erkek, 10 kadın atletle koşulması kararı alındı.

Türk halkının her yıl büyük bir heyecanla katıldığı Büyük Atatürk Koşusu’nu yasakların kalkmasının ardından gelecek yıl aynı heyecanla yapacağımızı hatırlatıyor, 85 yıllık bu geleneği zor koşullara rağmen sürdürebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yarışmaya katılacak olan atletler için geçtiğimiz yılın sonuç listesi baz alınacak, en üstten başlamak kaydıyla ilk 10’a giren sporcular davet edilerek yarıştırılacaktır. Listeyle ilgili detaylar web sitemizden ilan edilecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı

BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU YARIŞMA STATÜSÜ