Pandemi tedbirleri nedeniyle özel izne tabi olarak bu yıla mahsus kısıtlı katılımla yapılan Büyük Atatürk Koşusu, 85’inci kez gerçekleştirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümü olan 27 Aralık’ta 1936’dan beri aralıksız olarak gerçekleşen atletizm geleneği Büyük Atatürk Koşusu, bu yıl Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Ankara Valiliği’nden aldığı izinle 10’ar erkek ve kadın atletin katılımıyla yapıldı. Aralarında milli atletlerin de olduğu sporcular, ellerinde bayraklarla koştukları yarışla Atatürk’ü andılar.

Dikmen Keklikpınarı’nda başlayan yarışın startını Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Özkan verirken, Ankara Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, TAF Başkanı Fatih Çintimar ve TAF Genel Sekreteri Halil Akkaş da startta hazır bulundular.

Temsili olarak yapılan yarışmaya şu atletler katıldı: Yasemin Karasu Dönmez, Beyzanur Canpolat, Münevver Sena Duran, Buse Uluyol, Semanur Kanat, Aygül Boydaş, Hatice İşler, Arzugül Koca, Ayşe Ülger, Saffet Elkatmış, Ferhat Bozkurt, Mehmet Körpe, Murat Yalçınkaya, Baran Ergüven, Sinan Koşay, Hakan Tazegül, Mustafa İncesu, Nuri Kömür, Eser Kurt.

Atletler, 10 kilometrelik parkuru bayraklarla tamamlayarak Ankara Garı’nda finişe ulaştılar. Yarışma bitiminde Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, katılımcılara birer anı madalyası takdim etti.

Bu arada koşu kapsamında bir de sanal koşu düzenlendi. Plustimer’in teknik altyapısını organize ettiği sanal koşuya da bir çok atletizmsever evlerinden iştirak etti.