Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin Ankara Beytepe’deki sahasında yapılan Türkiye U18 Atletizm Ligi ilk kademe müsabakaları sonunda iki klasmanda da ENKA liderliği aldı.

Türkiye atletizm takviminde U18 yaş grubunda kulüpler seviyesindeki en önemli organizasyon olan Spor Toto U18 Atletizm Ligi’nde ilk kademe müsabakaları 10-11 Temmuz günlerinde Ankara Beytepe’de yapıldı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Atletizm Sahası’ndaki yarışmalarda kadınlarda 12, erkeklerde 19 takım finale kalabilmek için yarıştı.

U18 Ligi ilk kademe müsabakaları sonrasında ENKA Spor, hem erkeklerde hem de kadınlarda Fenerbahçe’nin önünde zirveyi elde ederken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de hem erkeklerde hem de kadınlarda üçüncü sırayı alarak final etabı öncesi iddiasını gösterdi.

Lig müsabakaları sonunda şu ekipler finale adını yazdırdı:
ERKEKLER: ENKA, Fenerbahçe, İstanbul BBSK, Galatasaray, Gaziantep Gençlik, Kayseri Gençlik, Şırnak İdil Omelka, TED Ankara Kolejliler
KADINLAR: ENKA, Fenerbahçe, İstanbul BBSK, Beşiktaş, Bursa BŞB, Gaziantep Gençlik, Seyhan Bld, Mardin Atletizm

Yarışmalara büyük destek veren ve katılımcı takımlarla yakından ilgilenen ev sahibi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin komutanı Tuğgeneral Murat Bulut’a Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından bir teşekkür plaketi verildi. Kusursuz ev sahipliği için Tuğgeneral Bulut’a ve ekibine teşekkür eden TAF Başkan Vekili Yasin Taş, bu tesiste ileride başka yarışmalar da yapmak istediklerini belirtti.

Erkekler sonuç

Kadınlar sonuç

FOTO GALERİ