Turkcell Atletizm Süper Ligi’in İzmir’deki dev finali öncesinde İzmir medyası, basın toplantısında bir araya geldi.

İzmir Atatürk Stadı’nda 14-15 Eylül günlerinde yapılacak olan Turkcell Süper Lig’de büyük mücadele öncesinde TAF Başkanı Fatih Çintimar bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Çintimar, toplantıda yılın son yarışmasında mücadele verecek kulüplere başarılar dileyerek güzel ve rekorlu bir yarışma olmasını diledi.

Sezonun bir özetini yapan TAF Başkanı Çintimar, hiç vakit geçirmeden 2022 ve 2024’ün planlarını yaptıklarını ve Süper Lig’in hemen ardından Oimpik kadroyla bir genel toplantı yapacaklarını belirtti.

Yarışmalarda ter dökecek milli atletlerden ENKA’lı Tuğba Danışmaz ve Fenerbahçe’nin başarılı çekiççisi Özkan Baltacı da lig müsabakalarının her yıl büyük bir çekişme içinde geçtiğini vurgulayarak takımları adına ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Basın toplantısının ardından TAF Başkanı Fatih Çintimar, gazetecilere toplantının yapıldığı TAF Turkcell Yüksek Performans Merkezi’ni gezdirdi. Bu yıl hizmete giren tesiste tüm birimleri gazetecilerle birlikte gezen Başkan Çintimar, “Bu tesiste bu yaz Tokyo Olimpiyatları’nda madalya alan iki milli sporcumuza kamp hizmeti verdik. Atletizmin de önümüzdeki yıllarda şampiyonlarının bu tesislerde yetişmesini planlıyoruz” diye konuştu.