Bu yıl 43’üncüsü yapılacak olan N Kolay İstanbul Maratonu’nun basın toplantısı İstanbul’da yapıldı. TAF Başkanı Çintimar, toplantıda İstanbul’un dünyanın en iyi maratonlarından biri olarak ön plana çıktığını ifade etti.

N Kolay sponsorluğundaki 43. İstanbul Maratonu, 7 Kasım 2021 Pazar günü yapılacak. İstanbul’da iki kıta arasında geçilen klasik parkurunda gerçekleşecek dev yarış öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, TAF Başkanı Fatih Çintimar, Spor AŞ Genel Müdürü Renay Onur ve Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca’nın yer aldığı basın toplantısı geniş bir katılımla gerçekleşti.

Toplantıda söz alan TAF Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye’nin artık bir maraton ülkesi olarak anıldığını söylerken, elit maratoncu sayısını 20’nin üzerine çıkardıklarını aktardı. İstanbul Maratonu’nun artık dünyadaki en büyük yarışlardan biri olarak anıldığını vurgulayan Başkan Çintimar, sponsorların bu yarışın büyümesine büyük katkı yaptığını ve atletizme katkı yapan herkese minnettar olduklarını vurguladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, 2036 Olimpiyat vizyonundan bahsettiği konuşmasında “İstanbul Maratonu’nun başlangıcını yapan herkesi minnetle anıyorum. Biz de bu bayrağı geleceğe taşımak içi çalışıyoruz. Umuyorum 2036 yılında yapmak istediğimiz Olimpiyatlar’ı da İstanbulumuz’da düzenleriz ve o yıl yarışımızı da 58. kez organize ederiz. Yarışımızda 1500 gönüllümüz çalışacak, 60’a yakın kurum ve kuruluşun yardımıyla bu güzel organizasyonu yapacağız” dedi.

Spor AŞ Genel Müdürü Renay Onur, katılım hakkında bilgi verirken 2021 yılındaki yarışın 20 binden fazla çipli koşucuyla her zaman olduğu gibi maraton ve 15K kategorilerinde, bunun yanı sıra halk koşusunun da 8 kilometrelik parkurda yapılacağını hatırlattı.

Yarışın ana destekçisi Aktif Bank’ın Genel Müdürü Ayşegül Adaca ise dünyada iki kıta arasında koşulan tek yarışa destek vermenin kendileri için büyük bir gurur vesilesi olduğunun altını çizdi ve katılımcılara başarılar diledi.