Son yıllarda önemli yol yarışlarına ev sahipliği yapan Mersin, bu kez Toroslar Belediyesi’nin organize ettiği 1. Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu’yla sürdü.

Mersin’in merkez ilçelerinden Toroslar, 21 Kasım Pazar günü ilk kez düzenlenen Uluslararası Toroslar Yarı Maratonu ile şenlendi. Sekiz farklı ülkeden gelen atletlerin de yarıştığı Toroslar Yarı Maratonu’nda tüm kategoriler toplamında 200 bin TL’ye yakın ödül dağıtıldı.

Yarı maraton kategorisinde Kenyalı Philip Tarus’un 1:02:22 ile kazandığı mücadelede Türk atletler arasında en iyi derece, 1:04:27 koşan Murat Emektar’dan geldi. Kadınlarda yine Kenya’dan Pauline Esikon’un 1:11:17 ile ipi göğüslediği yarışta Derya Kunur, 1:18:12 ile genel sıralamada altıncı, Türk atletler arasında birinci sırayı aldı.

Yarışmaların ardından Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve TAF Genel Sekreteri Halil Akkaş ile birlikte Mehmet Terzi, Ahmet Altun gibi maraton efsanelerinin de yer aldığı ödül töreni ile tüm kategorilerde ilk üçe giren isimlere kupa ve madalyaları dağıtıldı.

TOROSLAR YARI MARATONU YARIŞMA SONUÇLARI
GENEL SIRALAMA / YAŞ KATEGORİLERİ