TAF Başkanı Fatih Çintimar, 86. Büyük Atatürk Koşusu öncesinde Ankara’da bir basın toplantısı düzenledi.

27 Aralık günü Ankara’da koşulacak olan 86. Büyük Atatürk Koşusu’nun basın toplantısı Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi’nde yapıldı. TAF Başkanı Fatih Çintimar, toplantıda bu önemli koşunun geleceğine yönelik önemli açıklamalar yaptı. Başkan Çintimar, Ankara Valiliği ile hafta içinde yaptıkları görüşmenin ardındam çalışmalara başladıklarını ve gelecek yılki yarışı çok daha görkemli bir hale dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Başkan Çintimar, “Bu yarışın, bilindiği üzere benim de koştuğum ve kazandığım yıllardaki klasik 10.8 kilometrelik parkuru. O parkur değişmişti, gelen talepler üzerine Valiliğimizle konuşarak bunu eski parkura, Ulus’ta Valilik’te bitecek şekilde düzenleyeceğiz. Ancak bunun yanı sıra, bir de Ankara’ya yarışır bir yarı maraton planımız var. İkisini aynı gün yapacağız. Halkımız ve katılmak isteyen herkes Atatürk Koşusu’na, profesyoneller yarı maratona katılacak. İki yarışı da yapmak için elbette pazar günü çok daha elverişli bir imkan sağlıyor. Hafta içine denk gelmesi halinde, malum, trafikle ilgili sorunlar oluyor. O yüzden koşumuzu, bir “şenlik haftası” gibi tertipleyip, 27 Aralık’ı içinde barındıran haftanın pazar gününde koşturmayı istiyoruz. Böylelikle çok daha geniş katılımlar sağlayabileceğiz. Amacımız 27 Aralık tarihini değiştirmek değil, Atatürk’ün adını verdiğimiz bu özel koşuyu çok daha büyük bir şenlik havasında ve orijinal parkurunda yapabilmek. O yüzden Büyük Atatürk Koşusu markasıyla birlikte yarışı anarken, yarışın startı günü olan pazar aynı güne denk gelmese bile, 27 Aralık gününü de o hafta boyunca vurgulacağız.”

Toplantıya katılan Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu temsilcisi Hatip Çopur da katıldı. Çelik ve Çopur, bu anlamlı koşunun paydaşı olmakta mutluluk duyduklarını ve imkanı olan herkesi Büyük Atatürk Koşusu’na katılımcı ve seyirci olarak çağırdılar.