Türkiye Atletizm Federasyonu’nda Genel Sekreter olarak 2020’nin ilk yarısında göreve gelen eski milli atlet Halil Akkaş, Bartın’a Spor İl Müdürü olarak atandı.

Türk atletizminin en önemli mesafecilerinden biri olarak parlak bir kariyer edinen 38 yaşındaki eski milli atlet Halil Akkaş, Bartın’a Spor İl Müdürü olarak atandı. Akkaş, Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreterliği görevini tamamlayarak Bartın’daki görevine 29 Aralık günü itibariyle başladı.

Halil Akkaş, TAF’ın Balgat’taki merkez ofisindeki çalışanlarla vedalaşırken, şu mesajı paylaştı: “Değerli çalışma arkadaşlarım. Bir buçuk yıla yakın bir süredir sürdürdüğüm Genel Sekreterlik görevim sona ermiş bulunmaktadır. Yarın itibariyle Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görevimi sürdürecek olup burada geçirdiğim zaman içerisinde herkese emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin, görüşmek dileğiyle.”

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da Halil Akkaş’ı yolcu ederken, “Halil Akkaş bizim ailemizin bir parçası. Elbette atletizmden kopmayacak. Bartın’da da atletizme hizmetlerini sürdürecek. Halil’e yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin” dedi.