Ramazan Bayramı’nın ardından yaz sezonunun ilk geniş kapsamlı müsabakası Bursa’daki Atıcılar Pisti’nde toplamda 800’ün üzerinde atletin katılımıyla yapılacak.

Bursa’daki Atıcılar Atletizm Pisti’nde 7-8 Mayıs tarihlerinde dört ayrı yarışmada atletler sahada olacak. Spor Toto U18 Atmalar Ligi’nde final etabı olarak da işlev görev Nurullah İvak Atmalar Kupası’nda tüm yaş gruplarında 300’e yakın atlet iki gün boyunca mücadele edecek.

Olimpik Deneme programında özellikle sprint branşlarına katılım yoğun olarak gerçekleşirken, atlamalarda da Türkiye Atletizm Şampiyonası öncesinde kota geçme heyecanı yaşanacak.

Bu yıl salon sezonunda yapılamayan Komple Atlet Kupası’nda ise açık sahada unvanlar sahibini bulacak. Dekatlet ve heptatletlerin zorlu mücadelesine toplam 37 atlet kaydoldu.

Programda ayrıca ANALİG Yarı final müsabakaları da bulunuyor. 250’den fazla atletin yarışacağı Anadolu Yıldızlar Ligi’nin geçtiğimiz ay yapılan grup yarışlarının ardından atletler, Bursa’da final vizesi için ter dökecek.