İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait ilk atletizm pisti, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Maltepe’de hizmete açıldı.

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Maltepe’de İBB bünyesinde yeni bir atletizm pisti hizmete açıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı törene Türkiye Atletizm Federasyonu’nu temsilen Başkan Vekili M.Yasin Yaş katıldı.

İBB olarak her zaman gençlerin yanında olacaklarını vurgulayan Ekrem İmamoğlu, “Sadece ülkemize değil, tüm dünyayı etki eden İstanbul gibi dev bir metropolün, sporun her anlamda iyileştirici gücüyle buluşmasını çok istiyoruz. Daha sağlıklı ve geleceğe daha mutlu bakan bir kent yaratmanın yolu kesinlikle spordan geçiyor” diye konuştu.

Pistte yapılan ilk yarış olan 60 metre kızlar müsabakasını 9.44’lük performansıyla 2013 doğumlu İpek Mermi kazandı.

Maltepe Atletizm Pisti, Yeşil Alanlar ve Tesisler Yapım Müdürlüğü ile Alt Yapı Hizmetleri Müdürlüğü iş birliğiyle inşa edildi. Böylece İstanbul’da uluslararası düzeydeki atletizm pisti sayısı, Burhan Felek Atletizm Stadı, ENKA Pisti ve Atatürk Olimpiyat Stadı’yla birlikte dörde çıktı.