Milli atlet Enes Talha Şenses, açık saha sezonunda Türkiye Şampiyonası öncesinde çıktığı Ankara bölgesi il deneme müsabakası Orhan Altan Anı Yarışması’nda 2.31’lik atlayışıyla Türkiye rekorunu yeniledi.

Yüksek atlamada kariyerinde Türkiye şampiyonluğu da bulunan milli atlet Enes Talha Şenses, Ankara Naili Moran Atletizm Sahası’nda dün (22 Haziran) yapılan Orhan Altan Anı Yarışmaları’nda Türkiye rekoru kırdı. 24 yaşındaki Şenses, 2.05’ten başladığı yarışmada 2.10, 2.15, 2.21’i ilk hakkında geçti.

Kariyerinin en iyisini geliştirdiği 2.25’i, sonrasında 2.28’i de ilk denemede geçen Enes, ardından 2.31’e geldi. Bu yüksekliği de ilk hakkında geçen milli atlet, böylece Alperen Acet’in 2018 yılında Cluj-Napoca’da yaptığı 2.30’luk Türkiye büyükler rekorunu bir santimetre ile aştı.

Enes Talha Şenses, ardından Eugene 2022 Dünya Şampiyonası barajı olan 2.33’te üç denemede ise başarısız oldu. Yarışmanın ardından sevincini TAF Başkanı Fatih Çintimar ve antrenörü Afitap Şahin ve sahadakilerle paylaşan Şenses, Türkiye Şampiyonası’nda hedefinin 2.33’lük Dünya Şampiyonası barajını atlamak olduğunu söyledi.

ANKARA İL DENEME SONUÇLARI