Avrupa Atletizm Birliği’nin organize ettiği Avrupa U18 Atletizm Şampiyonası için Kudüs’e giden Milli Takım’da 47 atlet bulunuyor.

Türkiye U18 Atletizm Milli Takımı, Avrupa U18 Atletizm Şampiyonası’na katılmak için yola çıktı. 47 sporcunun bulunduğu kafile, 4-7 Temmuz tarihlerinde dört gün sürecek olan organizasyonda madalya arayacak.

İlki 2016’da Tiflis’te yapılan Avrupa U18 Şampiyonası’nın ikincisi 2018’de Macaristan’ın Györ kentinde gerçekleştirilmişti. 2020’de Covid-19 nedeniyle iptal olan şampiyona, Kudüs’te üçüncü kez yapılacak. Daha önceki iki şampiyonada 2 altın, 6 gümüş, 3 bronz madalya elde eden Milliler, bu yılki organizasyonda en iyi sonucunu hedefliyor.

3. Avrupa U18 Atletizm Şampiyonası’nda yer alacak atletler ve branşları şöyle:

ERKEKLER
100m: Melih Candaş, Taha Özal
200m: Taha Özal, Yusuf Sanğu
400m: Alişan Alphan, Ömer Faruk Esen
800m: Muhammed Mustafa Arslan, Muhammet Köroğlu
1500m: Batuhan Eser, Yusuf Talha Toprak
3000m: Utku Göler, Caner Can Tunçtan
2000m engelli: Furkan Mutlu, Cuma Özcan
110m engelli: Demirhan Özmen, Yakup Efe Suratlı
400m engelli: Doğukan Altıntaş, Mustafa Çinpolat, Hürkan Koç
Yüksek atlama: Mehmet Eren Karayaz, Deniz Kaan Kartal
Üç adım: Arda Umunç
Gülle atma: Mehmet Mahsun Er, Ali Peker
Çekiç atma: Yusuf Bozkaş, Habib İslam Kurt
10,000m pist yürüyüş: Şeyhmus Çapat, Mehmet Güngör
KADINLAR
100m: Mira Akan, Zeynep Kaya
200m: Zeynep Kaya
400m: Aysel Önder, Edanur Tulum
800m: Dilek Koçak, Behiye Yavaşça
1500m: Ayça Fidanoğlu, Dilek Koçak
3000m: Hatice Kılıç, Edibe Yağız
2000m engelli: Selen Canlı, Ceren Kılıç
100m engelli: Elif Ilgaz, Defne Tuna
400m engelli: Gülşah Cebeci, Elif Ilgaz
Sırıkla atlama: Cemile Güner
Disk atma: Sudenaz Çetin, Şeyma Yıldırar
Cirit atma: İrem Batu
5000m pist yürüyüş: Esra Bingöl, Tülin Ek

Türkiye, ayrıca erkeklerde ve kadınlarda karışık bayrak takım yarışında da mücadele edecek.

4 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan şampiyona, EA Web sitesi üzerinden (www.european-athletics.org) canlı olarak yayınlanacak.