Bu yıl 52’ncisi yapılacak Balkan U20 Atletizm Şampiyonası, Denizli’de 16-17 Temmuz günlerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacak Balkan U20 Atletizm Şampiyonası, Denizli’de 16-17 Temmuz günlerinde düzenlenecek. Türkiye Atletizm Federasyonu, daha önce 2013 yılında da Denizli’de düzenlenen şampiyonaya son yedi yılda beşinci kez ev sahipliği yapacak.

Aynı zamanda Balkan Atletizm Birliği eşbaşkanlığını da yürüten TAF Başkanı Fatih Çintimar, Balkan U20’nin bu yıl iyi bir ivme yakalayan genç atletlerin yeni madalyalar ve kürsüler görmesi için yeni bir fırsat olduğunu vurgularken, “Elbette son yıllarda olduğu gibi Denizli’de de yine madalya sıralamasının zirvesi bizim olacak. Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

İki gün sürecek Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı ekip 82 atletle tüm branşlarda temsil edilecek. Müsabakalarda 42 dalda madalya dağıtılacak.

Şampiyonaya ev sahibi Türkiye ile birlikte toplam 15 ülkeden katılım olduğu açıklandı. Denizli’deki 52. Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’nda mücadele edecek ülkeler şöyle:

Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Romanya, Slovenya, Ukrayna, Türkiye.