Dünya U20 Şampiyonası’nda finale kalan atletler arasına İsmail Nezir de eklendi. Genç yıldız, 400 metre engellide madalya mücadelesine çıkacak.

Cali’deki Dünya U20 Atletizm Şampiyonası’nda heyecan devam ederken, Türkiye 400 metre engellide İsmail Nezir ile bir final daha yakaladı. İsmail, yarı final serisini 50.12 ile kazanırken, branşın son şampiyonu Berke Akçam’dan bir yıl sonra 400 metre engellide Türkiye’yi yine finale taşımayı başardı.

İsmail Nezir’in 400 metre engellideki final mücadelesi gece 00:45’te yapılacak.

EMRE VE ANTHONY FİNALDE YARIŞTI
Şampiyonanın dördüncü gününde Emre Çiftçi ve Anthony Smith, Türkiye’yi finalde temsil ettiler. Emre Çiftçi, çekiç atma finalini 73.13’lük derecesiyle yedinci sırada tamamladı. Türkiye’ye puan sıralamasında 2 puan yazdıran Emre, finalde 73.24’lük en iyi derecesine çok yakın bir performans çizdi.

200 metre finalinde yarışan Anthony Smith ise 20.87 ile sekizinci oldu. Milli Takım’a bir puan kazandıran Smith de, yarı finalde koştuğu 20.83’lük Türkiye U20 rekorunu az farkla kaçırdı.

Cali’de dördüncü günde yarışan bir başka milli atlet Mesut Bülbül ise bir sırayla finalden oldu. Mesut, 15.28’lik derecesiyle toplam sıralamada 14. sırayı aldı ve iki santimle finali kaçırdı.

Şampiyonanın beşinci gününde yürüyüş mücadelelerinde Türkiye’den üç isim piste çıkacak. Erkeklerde Mazlum Demir ve Hayrettin Yıldız, kadınlarda ise Emine Ceylan 10,000 metre yürüyüşte madalya arayacak. Akşam seansında ise İsmail Nezir final koşacak.